ספא

כשפרנקלין דלאנו רוזוולט היה מושל ניו יורק, הוא דחף לפיתוח ספא אירופי בסרטוגה כחלק מהקמפיין הנשיאותי שלו.

 

המחבר מתחיל במדריך לספא באירופה

המסביר את היתרונות הרפואיים והמתקנים החברתיים. מספר מכוני ספא מיועדים לאנשים הסובלים מהשמנת יתר ואכילת יתר, ורבים מהם מציעים לאורחיהם מגוון יתרונות בריאותיים כמו פעילות גופנית, הרפיה ורגיעה, כמו גם טיפולים רפואיים. הספא האירופי מציע גם אפשרויות הסחה שונות עבור אורחים מחוץ לבריכה, כולל רכיבה על סוסים, שחייה, טניס, גולף ופעילויות פנאי אחרות. 

הטיפול בספא מכוסה בדרך כלל בכמויות גדולות על ידי ביטוח בריאות סטטוטורי ופרטי. ממשלות אירופה אף מכירות ביתרונות הרפואיים של טיפול בספא ומשלמות חלק מעלויות המטופל.

 

תיהנו מטרקלין הרפיה משותף לפני

במהלך הטיפול ולאחריו, בו תוכלו פשוט להירגע וליהנות מסביבה שלווה. הימלטו לבריכת ניגודיות משכרת, אקליפטוס – מרחץ אדים, או תיהנו מהבריכה המכוסה בשמיכה. זה משלים עד עשרים מאפייני מים, כולל בריכות מים מינרליים רבות. 

הממצא המוקדם ביותר מסוג זה הוא אמבט אלבסט מפואר שנחפר באקרוטירי, סנטוריני. תא הרחצה נחתך למדרון המעיין החם הזורם ממנו, המתורגם באופן חופשי כבית מרחץ.

המונח "ספא" מתייחס לספא הממוקם במעיין טבעי, וממעיין זה התפתח הספא המפורסם. בסוף שנות השלושים, יותר מ -1,000 מהם עבדו בארצות הברית ורבים אחרים באירופה.

 

מרחץ המינרלים הפך פופולרי כל כך שהאתר הפך ליעד תיירותי

ורוב המבקרים עקבו אחר משקה המים המינרליים, אם כי ארוחות הערב היו מורכבות ונרחבות. אתר הנופש גם לא לקח בחשבון את פעילויות הבריאות שהיו מרכזיות בסרטוגה מאז שנות ה -18 של המאה העשרים, כמו ארוחת הערב החדשה לשנה החדשה. 

 

ההסטות הנוספות

שאינן קשורות ישירות לרחצה, השפיעו ישירות גם על צורת ובית המרחץ. בספא אירופי החלה אז בניית מבני מי שתייה כמו אולמות השתייה המורכבים, הקורהאוס והקונברסציהאוס, שעמדו במוקד הפעילות החברתית. פונקציות אלה הופרדו מהבניין על ידי האדים שנשאפו, כמו במקרה של אמבטיות, אך גם על ידי קיר בין מים לאוויר. 

 

עם התקדמות מדע הרפואה

הטאבו נגד הרחצה נעלם והיתרונות של הרחצה אף קודמו על ידי קהילת הרפואה העולמית. כאשר הרופאים הבינו שניקיון יכול להביא תועלת, הרחצה הפכה לנוהג מקובל ופעילות גופנית הפכה בהדרגה לחלק מתקנות הרחצה האירופיות. יתר על כן, חדשנות הגדילה את השימוש במים כאמצעי להשגת יתרונות רפואיים, למשל בטיפול במחלות כמו דלקת מפרקים שגרונית. 

 

אולם מבקרי הרפואה טוענים כי אין מעט עדויות ליתרונות הרחצה בטיפול במצבים כמו דלקת מפרקים שגרונית

חלק מאתרי הנופש הציעו "בתי מרחץ" שבהם נשטפו החולים מהמים בשכיבה בבריכות רדודות. הרוחצים הלכו לשירותים הראשיים, שם שילמו עבור האמבטיה ואחסנו את חפצי הערך שלהם בבקתות ובדרגשים הנשלפים להם. 

 

הרופא רשם שהייה של שלושה שבועות בה טופל מצבו של המטופל במי ריפוי וטיפול טבעי

כמה מכוני ספא הציעו מים מינרליים ותרמיים טבעיים המשמשים לטיפולי הידרותרפיה והיו מקומות שבהם חולים קיבלו אמבטיות רפואיות. המים נשתו מבניין שנבנה סביב המעיין התרמי ואז השתתפו בתצוגת אופנה. 

 

כמה מכוני ספא הציעו תוכניות בריאות

שנערכו על ידי מומחים בתחומם, שכללו טיפולי בריאות המותאמים לצרכים האישיים של כל אורח. שינוי אורח חיים זה הושג באמצעות תכנית מקיפה שכללה מגוון שירותי בריאות כגון עיסויים, עיסויים, דיקור סיני, שיעורי יוגה ויוגה, וכן מגוון טיפולים אחרים. 

מכוני ספא המציעים שירותי בריאות בניהול מקצועי כגון עיסויים, עיסויים, דיקור סיני, שיעורי יוגה ויוגה. אתרי ספא הממוקמים באתרי נופש ובתי מלון, מציעים ספא ושירותים בניהול מקצועי למגוון דרישות בריאות ובריאות.

מתקן זה מציע מגוון שירותי ספא בניהול מקצועי על בסיס יומי ומשתמש. המטרה העיקרית של המתקן הזה היא בריכת כושר, אך הוא מציע שיעורי עיסוי, דיקור סיני, יוגה ויוגה, כמו גם שירותי בריאות ובריאות אחרים.

 

מרכז בריאות זה מציע תוכנית בריחה ונסיגה בתחום הבריאות הדיגיטלית

כדי לתמוך בביקוש הגובר לשירותי בריאות ובריאות דיגיטליים במרכז הבריטי. האורחים יכולים לברוח מהטכנולוגיה ליום-יומיים בעזרת חווית בריאות דיגיטלית. אם אתה רוצה לנסות את אחת מחוויות הבריאות הדיגיטליות, תוכל להוריד דף צביעה לפעילויות מודעות ולא דיגיטליות לעשות בבית. 

 

דילוג לתוכן